USB Yöneticileri

USB yöneticileri, kopyala yapıştır akımının öncüleri bir dönemin efsane yöneticileriydi. USB’nin popüler olduğu dönemlerde altın çağını yakalamış olup internetin ve bilginin yaygınlaşması ile popülerliği düşüşe geçmiştir.

recover-usb-filesPopülerliği geçmiş olsa da hala iş hayatında USB yöneticisi ile karşılaşmanız kaçınılmaz. USB yöneticilesi bir koleksiyoner gibi itina ile dataları toplar, sınıflandırır ve ileride kullanılmak üzere saklar. Kariyeri  boyunca da o USB’yi can simidi olarak düşünecektir, ihtiyacı olduğunda kullanılmak üzere hep yanında taşıyacaktır.

Bir USB yöneticisi genellikle projelerde çeşitli sıfatlarla karşınıza çıkar. Çoğu problemin çözümünü olarak da USB’sini gösterir. “Daha önceki şirkette biz…..”, “Bende bir doküman var……” gibi başlayan cümleleri duymaya başladığınızda gözlerinizi devirmeden önce birkaç soru sorun. Çünkü alacağınız cevaplar o kişinin bahsettiği projenin içinde yer alıp almadığını, o dokümanların hazırlanışı sırasında katkısının olup olmadığını anlamanıza yardımcı olacaktır. Eğer bi’ fiil bahsedilen projenin içinde yer aldıysa pür dikkat dinlemeniz ve takip etmeniz gereken bir kişi ile aynı masayı paylaştığınızı unutmayın.

Kopyalayıp yapıştırdıklarımız değil önemli olan yaptıklarımız!

 

 

Reklam

Yorum bırakın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s