Pazartesi Candır!

Gerçekten pazartesi candır! Daha doğrusu pazartesinden nefret etmeniz için hiçbir sebep yok. Pazartesi sendromu mu? Boş verin onu bırakın pazartesi düşünsün siz keyifle işinize bakın 😉 

Çok zor geliyor di mi pazartesiye bu kadar pozitif bakabilmek? Asılda hepsi algı meselesi çünkü pazartesi bize hep mahallenin kötü çocuğu gibi anlatıldı. İşte bu yüzden anaokuluna giden çocuklar bile pazartesiden nefret ediyorlar. Halbuki hiç sevmemişler ki pazartesini ne diye nefret ediyorlar?

İşte size pazartesi sendromundan kurtulmak için reçete:

  • Cuma gününden itibaren güzel bir hafta sonu planı yapın. Güzel bir film, eski dostlar, tek başına yürüyüş, kitaplıkta tozlanan yeni bir kitap, muhteşem bir konser ya da ailecek gidilen bir spor müsabakası…. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus hafta sonu için yaptığınız planlar asla rutin haline gelmemeli. Her pazar ailecek yapılan kahvaltılar bir yerden sonra insanı boğabilir.
  • “Offf yarın pazartesi”, “Pazartesi pazartesi çalışılır mı?” “Bizde hep pazartesiler yoğun olur” gibi cümle telaffuz edenlerden uzak durun
  • Hangi gün olursa olsun enerjinizi emen  insanlardan özellikle pazartesi günleri kaçının.
  • Her şeye ve herkese karşı pozitif olun. Pazartesileri sorulan “Nasılsın?” gibi basit bir soruya bile “Harika, Muhteşem!”  diye cevap verin.
  • Sizi mutlu eden şarkılar dinleyin.
  • Pazartesinin üzerinize kabus gibi çöktüğünü düşündüğünüz an sevdiğiniz birisini arayın ve hafta sonu için erkenden plan yapın.
  • Pazartesiyi seven insanları yakınınızda tutun.

1 ay boyunca yukarıdaki reçeteyi eksiksiz uygulamanıza rağmen hala sendromdan kurtulamıyorsanız işinizle, mesai arkadaşlarınızla ya da çalıştığınız şirketle ile ilgili problemleriniz olabilir. Belki de sizin yalnızca kendinizle probleminiz vardır ama unutmayın ki güzel bir haftaya başlamak için pazartesiden daha iyisi olamazdı;)

pazartesi sendromu

Reklam

Yorum bırakın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s