Human Plus

h-plus-digital-seriesH+, bir Warner Bros yapımı bilim kurgu dizisi. 2011 yılından beri yayınlanan bu diziyi ilk kez duymuş olabilirsiniz çünkü hiç bir televizyon kanalında yayınlamıyor. Youtube sayfasından diziyi takip etmeden önce fragmanı izlemenizi tavsiye ederim.

Gelişen teknoloji ile beynimize yerleştirilen implantlar ile 7/24 online olabileceğiz. Gözümüzün önündeki ekranda NBA Play-off’larını izlerken çocuğunuzun doktorundan gelen sağlık raporuna göz atabileceksiniz ya da sıkışmış trafikte dünyanın diğer ucundaki video konferansa katılabileceksiniz. Hepsini beynine enjekte edilen bir çip sayesinde yapabileceksiniz. Ne güzel di mi? Elbette beyninizdeki çipe bir saldırı olmayacak, hele bütün çiplere birden asla!

Peki gelişen teknoloji insanlara hep bir “artı” sağlarken insanlık bundan nasibini alabiliyor mu? Teknoloji bu kadar ilerlemişken neden hala çocuklar daha doğmadan ölüyor? Yeni teknolojilerin üretildiği fabrikalardaki işçilerin intihar ettiğini nasıl oluyor da tüketiciler bilmiyor? Teknoloji firmalarının yıllık geliri nasıl oluyor da fakir koca bir kıtanın milli gelirinden daha fazla olabiliyor?  Cevabı bilinen ama asla cevaplandırılmayan bir sürü soru.

En iyisi siz insanlığınıza değer katmaya çalışın….

Reklam

1 Yorum

Yorum bırakın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s