21. Peryön İnsan Yönetimi Kongresi/2

İkinci gün İK Blog Ödülleri açıklanacağı için bütün blog yazarları için ayrı bir öneme sahipti. Devamlı yazılarını okuduğum, sosyal medya üzerinden iletişim kurduğum/kurmadığım blogger ile tanışma fırsatı elde ettiğim için aslında ben ödülümü almıştım;) Birincisi gerçekleştirilen İK Blog Ödüllerine yaklaşık 50 blogger başvurmuş, kritere uyan 21 blog ise oylamaya kalmıştı. Benim aklım ise hala diğer 29 blog’da:) Bu arkadaşları, bloglarını, yazılarını merak etmeden duramıyorum. Önümüzdeki sene başvuran ve ödüle bir adım daha yaklaşıp oylama sürecine dahil olan blogger sayısı arttıkça ödül töreninin daha heyecanlı olacağına inanıyorum. Ayrıca twitter’da çok güzel bir öneri ile karşılaştım ve kesinlikle gündeme alınması taraftarıyım.

Ve ödül töreni geç başlasa da güzel bitti. Birincimiz Aydan Çağ olurken diğer finalistler ise Müge Arslan ve Saygı Günenç’di. Hepsini ayrı ayrı tebrik ederim.

1450762_10151983387278879_471764978_n

Biz daha ödül töreninin heyecanını üzerimizden atamadan sahneye samimi konuşması ile Dr. Ahmet Paksoy çıktı. İş hayatının en büyük handikaplarından biri olan teori/pratik uyumsuzluğunu nasıl başarıya dönüştürdüğünü anlatırken salondakileri de güldürmeyi ihmal etmedi 😉

Kongre’nin en samimi oturumlarından biri ise Fatih Türkmenoğlu ile Bekir Ağırdır’ın sohbeti oldu. Orta şekerli kahveleri bile vardı:) Bekir Ağırdır, Türkiye’ye dair her şeyden bahsetti: gençlerden, Gezi’den, türbandan, kadına şiddetten/adaletsizlikten, Kürtlerden, Ermenilerden… Her söylediğini rakamlarla destekledi, söylediklerinden emin ve ne yazık ki haklıydı. 1 saat boyunca aslında ağır eleştiri yağmuruna tutulduk. Bu eleştiri yağmuru sonunda “bütün bunlar devlet büyüklerimizin işi, ben kendi işimle ilgileniyorum” diyen var ise hayatta başarılar! Eleştiri demişken…

İkinci gün yemek arasını bizde öğrenme ile değerlendirenlerden olup Timuçin Bayraktar’ın İnovasyon Kültürü başlıklı oturumunda yerimizi aldık. Günümüz ekonomisinde var olmak için inovasyon şart! Hatta şirketlerin değerlendirmelerinde bile artık inovasyon önemli bir kriter haline geldi. Timuçin Bayraktar düşüncesini de inovasyonun en global örneği olan Apple ile destekledi. Tabii ki bütün örneklerin sonu Apple gibi değil. Örneğin, Kodak’ın pazar lideri olduğu dönemde digital fotoğraf makinelerini piyasaya ilk süren firma olmasına rağmen yarattığı pazarda iflas ettiğini de unutmamak lazım.

Kongrenin sonuna yaklaşırken ödül sahibi birkaç uygulamaya dinleyip ufkumuzu açmaya karar verdik 😉 Eczacıbaşı Baxter, Boyner Holding ve VİKO bizlere ödül almış uygulamalarını anlattılar. 10’ar dakikalık sunumları herkes can kulağı ile dinledi, not aldı. Ama ödül sahipleri bununla yetinmeyip “kapımız her zaman açıktır” diyerek paylaşılan bilginin önemi ile oturumu bitirdiler.

Ödül sahipleri uygulamalarını ikinci bir oturumda anlatmaya devam ederken çoğu blogger yine Anadolu Auditorium’da buluştuk güzel bir final yapabilmek için. Mehmet Auf ve Orkestrası ile çatışma yönetiminde ele güne karşı kızlı erkekli şarkı söyleyip oynayarak kongrenin sonuna geldik.

Sonrası yol hikayesi…

20131106_181147

Reklam

2 Yorum

Yorum bırakın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s