İş Hayatındaki 2 Sihirli Cümle

Günlük hayat ve iş hayatı içerisinde ciddi öneme sahip iki cümle “Özür dilerim” ve “Teşekkür ederim”. Bir hatayı kabullenmek için özür dilemek ve aldığınız yardımın karşılığını nazikçe geri verebilmek için teşekkür etmek zor olmasa gerek. Ne yazık ki zor…

Bart Simpson sorryHalbuki herkes hata yapar. Hata yapmamak imkansızdır. Bu hata bazen başkasının kalemini almak, cevap vereceğiniz e-postayı unutmak ya da klasiklerden biri olan excel hatası olabilir. Bazen bu hatalar ya da hataların sonuçları bu kadar basit olmayabiliyor. Fakat bu noktada hatamızı inkar etmek, bahane sunmak hatta başkasını suçlamak çözüm değildir. Bu hataların çok basit bir çözümü var aslında; “özür dilemek”. Özür dilediğiniz zaman hem hatayı kabul ederseniz hem de çözüm için gönüllü olduğunuzu belirtmiş olursunuz.

İkinci sihirli cümle; Teşekkür ederim. Memnuniyeti ifade etme biçimidir teşekkür etmek. Bu memnuniyetin sebebi asansörü bekleten hiç tanımadığınız biri, sabah kahvemizi getiren personel ya da hasta olduğunuz zaman sizi ziyaret eden müdürünüz olabilir. Konumunuz ne olursa olsun teşekkür etmekten asla çekinmeyin. İçten bir şekilde ettiğiniz teşekkür ile en iyi motivasyon araçlarından birini kullandığınızı unutmayın.

Bu yazıyı okuyup paylaştığınız için….

400_F_38966262_oND9tI7H6mpzUcdxzOnzLYaRphPLTbf8

Reklam

1 Yorum

Yorum bırakın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s