Dikkat Yaz Geldi!

Küresel ısınmayı göz önünde bulundurursak artık bahar mevsimi sadece bir kaç gün sürecek ve hemen ardından yaz gelecek. Yazın eli kulağında!

İK’cılar tekrardan yıllık izin planlarını kontrol etmeye, tarih belirtmeyenleri rahatsız etmeye, İK Müdür’leri de diğer departman yöneticilerini uyarmaya başladı. Koca bir yılın yorgunluğunu atma zamanı artık geldi.

Hangi pozisyonda olursa olsun çalışanın mutlaka yıllık izne çıkması gereklidir. Yıllık izin yasal zorunluluktur, iş sözleşmesi fesh edilirken şirkete maliyet olur vs. vs. demeyeceğim. Yıllık izne çıkılmalıdır çünkü bu bir zorunlu ihtiyaçtır. Eğer mümkün ise hem yazın hem de kışın bu zorunlu ihtiyacın giderilmesi gereklidir.

Yıl içerisinde tutturulmaya çalışılan hedefler, fesh edilen sözleşmeler, müdürün kaprisleri, mesai arkadaşının nazı, kaçırılan uçaklar, kar kış kıyamet derken, aile işleri, gönül işleri, evin taksidi, arabanın lastiği….. yıl boyunca uyumadığımız her an kafamızda mutlaka bir sorunlar/çözümler yumağı var. Hatta bu sorunlar bazılarımızın uykusunu kaçırabilecek boyutta.

Uykularınızın kaçmaması,işe giderken “ayaklarımızın geri geri” gitmemesi, sevdiğimiz işimizden nefret etmemiz, aile ve sosyal ilişkilerimizin yıpranmaması için mutlaka yıllık izne çıkınız ve astlarınınızında çıkmasını sağlayınız.

yaz tatili

Reklam

Yorum bırakın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s